Aeg surub muudkui takka ja keskkond on kiires muutumises. Uue ärimudeli loomine on vajalik selleks, et see vastaks tänapäeva kiirelt muutuva ärikeskkonna nõudmistele. Samuti on oluline kooskõlastada ärimudel brändi identiteedi ja eesmärkidega.

Miks on uue ärimudeli loomine vajalik ning miks vana enam kanda ei pruugi?

1. Tehnoloogiline areng ja digitaalne transformatsioon

Kiiresti arenev tehnoloogia muudab ärikeskkonna fundamentaalselt. Uued tehnoloogilised

võimalused avavad ettevõtetele uusi turge ja klientidega suhtlemise viise. Näiteks tehisintellekt, blockchain, pilvandmetöötlus ja interneti asjade (IoT) tehnoloogiad pakuvad ettevõtetele uusi võimalusi efektiivsuse suurendamiseks ja innovatsiooni edendamiseks.

See võidujooks muutub tõeliseks!

2. Tarbijate ootuste muutumine

Tarbijad ootavad täna kiiremat, mugavamat ja personaalsemat teenindust. See nõuab ettevõtetelt uusi lähenemisviise ja tehnoloogilisi lahendusi. Näiteks on e-kaubandusplatvormide ja mobiilirakenduste kaudu ostlemine muutunud üha populaarsemaks, mis paneb ettevõtted üle vaatama oma müügi- ja teenindusmudelid.

Me räägime kliendikesksusest, ent lähtume endist!

3. Globaliseerumine ja rahvusvahelised turud

Ettevõtted seisavad silmitsi võimalusega laiendada oma tegevust rahvusvaheliselt. See nõuab uute ärimudelite väljatöötamist, et kohaneda erinevate turgude kultuuride, regulatsioonide ja tarbijate vajadustega. Pea kõik me kliendid vaatavad perspektiivis üle riigipiiride!

4. Jätkusuutlikkus ja vastutustundlik ettevõtlus

Järjest suurem rõhk on pandud keskkonna- ja sotsiaalsele vastutusele. Uued ärimudelid

võimaldavad ettevõtetel integreerida jätkusuutlikkuse põhimõtted oma äritegevusse, luues samal ajal väärtust nii ühiskonnale kui ka keskkonnale. Me võime selle üle ironiseerida, aga Lääne-Euroopas on see muutunud standardiks!

5. Kliendikogemus ja teenindusuuendused

Uued ärimudelid võimaldavad ettevõtetel paremini mõista klientide vajadusi ja pakkuda neile kohandatud teenuseid. Andmete analüüsimise ja personaalsema lähenemise abil saavad ettevõtted pakkuda kliendile lisandväärtust ning seeläbi suurendada kliendilojaalsust. Datast peab saama väärtuslik info!

 

LOE EDASI: https://identity.ee/et/blog/arimudeli-loomine/


Uudised