Tänavu oli Taeva Pesamunast osa võtnud kuni 26-aastastel noortel reklaamitegijatel ees ülesanne, kuidas tuua koolidesse rohkem meesõpetajaid. Lahenduse pidi leidma kõigest 48 tunniga. Kokku esitas oma töö 34 tiimi ning praeguseks on võitja teada. Shortlisti mahtus kuus tööd, võitja valiti nelja parima hulgast.

Teisele kohale platseerus meie grupi pesamuna tiim Grete Õunapuu ja Andra Järva tööga Mehed kooli!, mille puhul kiideti väga selget sõnumit ning eeskujude näitamist.

Kontuur Leo Burnett projektijuht Andra Järva kommentaar:

“Panime Grete Õunapuuga munad 🥚 ühte korvi. Tundub, et oli õige otsus! 🤝 🍳

Kokku esitati Taeva Pesamuna konkursile 34 tööd, mille seast 6 jõudsid shortlisti ja võidu nimel võistlesid 4.

Mehed sihtrühmana on korraga nii keerulised kui ka lihtsad. Uuringute järgi on mehi reklaamiga mõjutada väga keeruline. Mehed väidavad küsitlustele vastates ise, et reklaam kui valdkond neid ei huvita ega mõjuta. Jah, see on tõsi. Aga mitte sellepärast, et nad reklaame ei näe või ei kuula. Näevad küll.

Üks peamisi põhjusi on selles, et enamik reklaame mehi ei kõneta. Enamik reklaame ei ole tehtud meestele mõistetavas keeles ja kõnepruugis. Meestega on tegelikult väga lihtne. Meestele tuleb öelda otse ja selgelt, miks see asi talle hea on ja mida ta tegema peab.

Meie copy on selge, üheselt mõistetav, julge ja silmatorkav. Kummutame müüti, et õpetajatöö on naiste amet. Mees on mehelik kui ta julgeb eristuda, standarditest välja astuda ja teha midagi teistmoodi.

Pärast pingelist ja ootusärevat nädalavahetust oleme rõõmsad 2. koha üle. Aitäh korraldajatele, uuel aastal uue hooga!”


Uudised